Home

Blestemele se intorc

Cazul Mădălina Manole revine în forţă! Blestemele se întorc. Apar nume grele. În contextul în care Ion Manole, tatăl său, este într-o stare delicată la Spitalul Judeţean de Urgenţă din cauza Covid-19, Marian l-a atacat dur pe Petru Mircea, fostul soţ al cântăreţei Vrăjile sau blestemele se bazează tot pe forţa cuvintelor, dar ele sunt dovada răutăţii sufletului omenesc, cum spunea părintele Cleopa. Blestemul se naşte din ură, gelozie sau invidie şi este o formă de răzbunare. De aceea, mulţi oameni se tem de energia negativă pe care o transmit blestemele Sfântul Macarie Egipteanul spune că oastea demonilor este alcătuită din două cete mari: I. Una este ceata vrăjmaşilor care luptă pe oameni cu patimile şi cu poftele cele rele şiII. Alta este ceata boierilor care aruncă pe oameni în tot felul de eresuri, în blestemuri, hule şi înşelăciuni. Mulţi dintre creştini au obiceiul să blesteme pe alţii la mânie sau să se. blestemele se intorc tot timpul impotriva celui care le profera d-zeu, daca exista, n-asculta de blesteme, pt ca d-zeu e iubire. Foarte bine, atunci du-te la el si iubeste, nu sta tot timpul in iad si batjocori alti oameni ca de la aia ti se intoarce ma boule. Logged You can't pour from an empty cup Iubiţii mei enoriaşi, Cu această a zecea epistolă vă voi sfătui în legătură cu injuriile şi blestemele, care, din păcate, în repetate rânduri, le scot din gură unii împotriva altora, semenii noştri. Această epistolă constituie continuarea precedentei mele epistole, despre vorbirea murdară. Deoarece acest subiect este serios şi se referă la un mare număr dintre [

Cazul Mădălina Manole revine în forţă! „Blestemele se

AnimeKage - Serii anime online traduse în limba română. Naruto, Naruto Shippuden, Bleach, Gintama, şi multe altele. Site-ul nostru oferă traduceri la sute de serii anime şi manga subtitrate în limba română In the Western philosophy it may be called Karma, and/or what goes around, comes around, or even in the blessed Romanian language: Ce tzie nu-tzi place, altuia nu-i face, sau Nu blestema, pentru ca blestemele se intorc impotriva ta. Therefore, you describing the reality, for the people to see and sleep on it and/or wake the f

Adevărul Despre BLESTEME! Află Poveşti ÎNFRICOŞĂTOARE

1. Tătaru face anunțul așteptat de toți românii. Când se redeschid terasele. Terasele vor fi deschise, începând de săptămâna viitoare, de la 1 iunie, însă doar cu condiția păstrării distanțării sociale. Ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru, a anunțat că urmează să fie aplicate noi măsuri de relaxare începând cu luna viitoare
  2. Udrea, în stare de şoc: O blestem!. 2 martie 2021 (R.C.) Justiție 29. Elena Udrea s-a declarat șocată după condamnarea de marți, la 8 ani de închisoare cu executare, și a blestemat-o pe judecătoarea care a dat sentința. Elena Udrea a declarat, marți, că s-a întors în țară cu convingerea că lucrurile în justiție s.
  3. Nici io nu le stiu pe toate
  4. Se aude că trag tare să fie cumpăraţi de Deutsche Telecom, motiv pentru care trebuie să ajungă la 800.000 de abonaţi (de aceea au cumpărat CZone). de calitate atunci e un mare semn de intrebare undeva si un semnal de alarma ,dar probabil va fi prea tarziu..toate blestemele se intorc,toate relele ..
  5. ând apariţia anumitor boli.'' Sursa - Carte- Terapia spirituala - Constantin Gheorghita-Acel volum de energie negativă poate fi anihilat complet cu o cantitate egală sau mai mare de Lu
  6. Tradiția populară spune că cei care se ceartă în Lunea Sfântului Duh vor avea parte de necazuri. Credincioșii sunt îndemnați să petreacă Lunea Sfântului Duh în pace și înțelegere. În această zi blestemele se prind, dar se și întorc asupra celui care le invocă
  7. Eu as zice mai degraba pertinent. Ceea ce nu se poate spune despre tine. Cat despre urarea din final stai linistit, Dumnezeu nu tine cont de blestemele unor oameni ca tine. As indrazni chiar sa zic ca ar trebui sa ai grija la ce zici. De obicei blestemele se cam intorc de unde au plecat. Evident nu ai inteles nimic din toata discuti

퐂퐮퐯퐢퐧퐭퐞퐥퐞 퐬퐢 퐩퐮퐭퐞퐫퐞퐚 퐥퐨퐫 Cuvintele sunt ganduri transpuse in plan fizic, cu incarcatura energetica, vibratie si frecventa si care, o data emise, atrag asupra noastra si a celor din jur tipul de.. Sâmbătă, 23 martie, s-au desfăşurat meciurile de fotbal ale etapei a XIX-a a Ligii a IV-a teleormănene. A fost o etapă dominată de derby-ul primelor două clasate, Poroschia şi Olteni, partidă care a şi schimbat liderul. Echipa locală, Turris Turnu-Măgurele, a făcut, din nou, un joc penibil, reuşind să piardă, scor 0-1, şi în faţa unei echipe destul de slabe, Metalul Peretu Vulpea si-a bagat coada in coalitie. de Iulian Leca, Senior editor. Sambata, 10 Ianuarie 2009, ora 23:49. Foto: www.balcanii.ro. Cum a ajuns vulpea Virgil Ardelean sa isi bage coada in sanul coalitiei dintre PSD si PD-L si sa provoace primul scandal al noii guvernari? Ce l-a determinat pe Gabriel Oprea sa ia hotararea numirii lui Ardelean la. Sâmbătă, 23 martie, s-au desfăşurat meciurile de fotbal ale etapei a XIX-a a Ligii a IV-a teleormănene. A fost o etapă dominată de derby-ul primelor două clasate, Poroschia şi Olteni, partidă care a şi schimbat liderul. Echipa locală, Turris Turnu-Măgurele, a făcut, din nou, un joc penibil, "reuşind" să piardă, scor 0-1, şi în faţa unei echipe. Dacă, de pildă, o oarecare femeie îşi bate joc de alta ce este mâhnită sau îi face vreun rău, iar cea mâhnită o blesteamă, s-a terminat, se pierde neamul ei. Adică atunci când fac rău cuiva, şi acela mă blesteamă, se prind blestemele lui. Îngăduie Dumnezeu şi se prind, precum de pildă îngăduie ca unul să omoare pe altcineva

Blestemele și înjurăturile sunt hule aduse lui Dumnezeu

1. Blestematul se face direct sau indirect când nu este cunoscut un răufăcător, iar sătenii cred că blestemele se împlinesc, mai ales dacă părinţii îşi blestemă copiii când aceştia nu sunt ascultători. Blesteme găsim şi în descântecele de deocheat unde fata mare care a deocheat pe cineva S-o lovească boala mare / Să-i pice.
  2. Blestemele şi efectele pe care le generează. Cuvintele sunt gânduri rostite, care au puterea de a construi sau de a distruge. Ele rămân ca o informaţie ce se va materializa, mai devreme sau mai târziu. Un cuvânt de încurajare, spus la momentul potrivit, poate să salveze o viaţă; un cuvânt folosit greşit poate crea iadul pe pământ
  3. Strabunicul meu, care a fost preot, spunea ca blestemele fara fundament real se intorc asupra celui care le rosteste. Asadar fiti calmi si linistiti. Daca nu ati gresit, sau daca ati gresit din intamplare si fara vina, oricat de rau ar fi blestemul nu va va ajunge

Blestemele se intorc! Judetul e o ruina! Cei jedecati sunteti voi! Ilarie. 7 mai 2016 la 7:29. Permalink. Alli Babba - Asa scrie un om serios? Daca ai ceva de spus, spune-i la om in fata. Pe strada. Dar sa te ascunzi e mai usor. Didi. 7 mai 2016 la 8:11. Permalink. Nistor e un om serios. Nu merita sa fie jignit fara rost Când blestemele se rostesc fără socoteală, ele se întorc în capul celui ce le-a rostit. 1 . ORTODOXIE Avem un apărător tainic și nebiruit ascuns în noi. LUMEA DE AZI Astăzi, ca și pe vremea lui Noe. POVESTIRI DUHOVNICEȘTI. Se desfac blestemele. Se sfințesc Destinele. 2 Dragostea mea. poţi plînge. cînd tu plîngi îngerii plîng şi plouă. poţi plînge. cînd tu plîngi stelele plîng. e rouă. lasă-te să plîngi în voie. îngerii te vor veghea. lasă-te să plîngi în voie. stelele te-or alina. dragostea mea. zîmbeşte. cînd tu rîzi îngerii rîd. e. Fostul șef Fun Club Mădălina Manole acuzat grav. Blestemele se întorc împotriva voastră Au trecut zece ani de când Mădălina Manole a trecut la cele veșnice. Fratele ei, Marian Manole face acum dezvăluiri incredibile despre fostul șef Fun Club Mădălina Manole. Acesta e acuzat că acesta s-a dus la vrăjitoare

Blestemele se întorc împotriva celui care se rostogoleşte. accursed: blestemat: to be cursed: a fi blestemat să aibă parte de: conjugări: to be cursed: a suferi din pricina: conjugări: to be cursed with: a avea ghinionul să aibă: ceva: conjugări: to hurl curses: a prolifera înjurături: conjugări << < De asemenea blestemele se pot compara si cu norii care impiedica razele de soare (binecuvantarile) sa ajunga la tine. Ii vezi pe altii ca se bucura de lumina, caldura si toate binefacerile soarelui dar pentru tine este tot timpul innourat. Daca te simti asa citeste mai departe cu atentie acest studiu, roagate si lasate calauzit de Duhul Sfant.

Se vede ca este un bun manager si un om harnic.Cinste lui si sa o tina tot asa, iar celorlate capuse politice le doresc sa aiba parte (insutit) de ceea ce fac ei in defavoarea galatenilor si cu intentie vadita! 0. 0. Ai grija ca toate blestemele se cam intorc la proprietar. Pe langa astea o sa primesti si mai multe din partea cetatenilor Ana se zbate sa-i multumeasca pe toti,sa fie echilibrul familiei care se imultise cu fiul ei.Blestemele se intorc impotriva celei care le aruncase cu atata ura,iar dupa ce face ,in sfarsit,o impacare pe care Ana o astepta de o viata,cade fulgerata la pamant.Sufletul ei pleaca printre fulgere si tunete si o data cu ea si rautatea ce o marcase de.

Am avut bucuria sa primim transcriptul pastorului Iacob Berghianu de la aceasta eminisune si de la urmatoarele doua emisiuni din aceasta serie. Cititi articolul aici - Ce este teologia înlocuirii (Israelului cu Biserica) și cum s-a ajuns la aceasta Pastor Iacob Berghianu: Este compatibila teologia inlocuirii cu Sfintele Scripturi ? Adica, acea invatatura conform careia Dumneze Blestemele se numesc astfel deoarece utilizarea lor este interzisă și de neiertat în lumea vrăjitorilor și se pedepsește cu o condamnare pe viață în Azkaban. Singura excepție este dacă se dovedește că o persoană le-a făcut sub influența controlului minții. Aceste blesteme sunt astfel foarte rar folosite deschis

Iar blestemele, dragule Papillion, sunt nişte bombe cu ceas. Un om le poate trimite asupra cuiva care i-a greşit, blestemele se pot şi materializa, dar, crede-mă, te rog, Suflet, crede-mă, se întorc ca un bumerang cumplit spre cel care le-a rostit. E o lege a lui Dumnezeu. Nu-i dori răul femeii pe care ai iubit-o Nicolae Furtună, șeful Agenției Naționale pentru Sănătate Publică din Republica Moldova, a făcut o declarație controversată în legătură cu persoanele care au decedat din cauza COVID-19 Iar in Romani 11:29-33 -29 facandu-se o distinctie clara intre biserica si Israel, se afirma: Caci lui Dumnezeu nu-I pare rau de darurile si de chemarea facuta. 30. Dupa cum voi odinioara n-ati ascultat de Dumnezeu, si dupa cum, prin neascultarea lor, ati capatat indurare acum, 31. tot asa, ei acum n-au ascultat, pentru ca, prin indurarea. Cum I-am Dat Fiului Meu Autism! UUUUUUUU.mama ce-o sa mi-o mai iau de la 90% din mamicile care vor citi postarea asta! Cu toate astea, imi fac curaj sa o scriula 2 saptamani dupa ce am primit articolul original. E o chestie de open-mind, e un apel de genul: Cine vrea sa asculte, sa o faca! Cine nuproblema lor

Iza, nu ai aflat ca cine sapa groapa altuia cade singur in ea? nu te-ai gandit ca suntem multi care putem sa-ti aprindem si noi lumanari, dar intoarse, nu ai aflat ca blestemele se intorc la cei care le dau? ti-ai facut prietenii pe Radio Tasha, cu falsitate i-ai adus la radio la tine, esti o hoata cu premeditare, ai vrut ascultatorii de la Radio TASHA, cine nu a avut creier, te-a urmat! asta. Eu am încredere E foarte bine că acel lot a fost pus sub observație. Asta nu înseamnă că vaccinarea cu celelalte loturi , a declarat primarul Emil Boc. Boc crede că pașaportul de vaccin va deveni obligatoriu: Fără el nu vei putea să călătorești, să mergi în diverse localuri Chiar şi blestemele se întorc la noi ca un bumerang. Primim ce ni se cuvine, fiecare pasăre pe limba şi pe fapta ei piere sau evoluează în bine. Dumnezeu intervine prea puţin - avem libertatea de a ne nenoroci ! -, stabilind data naşterii şi a morţii. 3 Blestemele şi efectele pe care le generează. Cuvintele sunt gânduri rostite, care au puterea de a construi sau de a distruge. Ele rămân ca o informaţie ce se va materializa, mai devreme sau mai târziu. Un cuvânt de încurajare, spus la momentul potrivit, poate să salveze o viaţă; un cuvânt folosit greşit poate crea iadul pe. acum 1 an Smeritule pomanagiu, tocmai tu vorbesti despre cersit, trogloditule?! Tu care ai trait o viata-ntreaga doar cu mana-ntinsa la banul public, platit inclusiv de cei pe care, cu atat smerenie, ii blestemi ( ai grija ca blestemele se-ntorc, da?!) si-i afurisesti, in stilul tau crestinesc

Părintele Calistrat: „Nu blestemați, în clipa în care am

Coronavirus: 18 AMENZI, în valoare de 500 de lei, aplicate de polițiștii constănțeni, în ultimele 24 de ore. Coronavirus la Constanța: 42.959 de persoane infectate cu SARS-CoV-2. Incendiu în apropiere de Tulcea, pe o suprafață de aproximativ 2.000 de metri pătrați. banda Un fost primar, candidat la Primăria Năvodari, a oferit mită electorală pungi, băuturi alcoolice şi baloane. Polițiștii au întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de coruperea alegătorilor în acest caz. La data de 7 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Poliției orașului Năvodari au fost sesizați cu privire. 6. Ma suna si ma cauta numai cand se plictiseste desi eu am pus-o in topul cea mai buna prietena 7. Flirtreaza cu fratele meu care e casatorit (sau cu sora daca cel mai bun prieten e barbat) 8. Imprumuta bani si trece multa vreme pana sa mi-i restituie si atunci parca e suparata ca am tot batut-o la cap. 9 Soția premierului Sorin Grindeanu a reacționat pentru prima dată, după mai multe săptămâni de tăcere. Mihaela Grindeanu și-a dezactivat contul de Facebook și a ales să-și posteze mesajul de pe pagina nepoatei sale. Ea vorbește despre trecutul politic curat al soțului ei și spune că premierul ar trebui lăsat să demonstreze că are intenții bune Sâmbătă, 23 martie, s-au desfăşurat meciurile de fotbal ale etapei a XIX-a a Ligii a IV-a teleormănene. A fost o etapă dominată de derby-ul primelor două clasate, Poroschia şi Olteni, partidă care a şi schimbat liderul. Echipa locală, Turris Turnu-Măgurele, a făcut, din nou, un joc penibil, reuşind să piardă, scor 0-1, şi în faţa unei echipe.

19 ianuarie 2015 · Lăsați un comentariu ·. Lumina întunecatului meu suflet, nădejdea, acoperământul, scăparea, mângâierea şi bucuria mea.. Aceasta este Maica Domnului pentru noi: ne duce la Domnul Hristos, Care a vrut şi vrea să ne ocrotească, să ne ajute şi să ne acopere cum îşi acoperă găina puii săi Ce bine ar fi pe Pamant fara asemenea leprosi ca acel Mihnea,care a putut scrie asemenea porcarii despre Huidu si Gainusa,in data de 5 ian.Blestemele se intorc intotdeauna impotriva celui care le rosteste si le doreste altora!!! Pe autoarea Dora Alina Romanescu am cunoscut-o într-un moment când nu avea un statut de dascăl, de scriitoare, de persoană publică sau cu oricare alte implicaţii şi încărcături sociale. Am cunoscut-o când avea o calitate greu de înţeles pentru profani, simplă în aparenţă şi complexă în esenţă; era atunci - O MAMĂ Poeme, eseuri, proza. D e s t i n e L i t e r a r e, ANUL 14 · NR. 50 · IANUARIE -MARTIE · 2020 SOCIAÞIA CRIITORILOR OMÂNI DIN MERICA DE OR

textul circuland pe net, a fost grupat intr-o prezentare, care, sper, se citeste mai usor. Multumesc autorului textului! Initial, l-an realizat pentru mine.. Se mai arată că, dacă, totuși, prin lege, beneficiarii serviciului de salubritate ar fi obligați să încheie contracte cu același operator cu care are contract și primăria, legea ar fi neconstituțională. Pe Cătălin Drulă l-au ajuns blestemele coaliției Sotul meu il scotea seara. 09. [Audio] Copilul Meu Ma Minte. Mind Constiinta, cea mai inalta forta din univers se manifesta prin Minte. Declaraţii în acest sens au fost făcute de premierul României, Florin Cîţu, după şedinţa Guvernului, transmite IPN. -Mii de draci,dar ti-am explicat

Thanks admin - quebec

Bianca prin bucatarie: Pancakes cu faina de porumb

Epistole pastorale: Înjurăturile - Jurnal Spiritua

Mădălina Manole i-ar putea bântui pe mai mulți! Fratele

LAZAREV-Sistemul autoreglarii campurilor CAPITOLUL I Concepţia sistemului de autoreglare a câmpurilor şi istoria dezvoltării acesteia. Când un călugăr, care in decursul a zece ani încheiaţi s-a rugat la Dumnezeu să-i deci darul vindecării, primindu-l, s-a dus să-i .comunice stareţului vestea, acesta i-a poruncii să se întoarcă în chilie şi să se roage la Dumnezeu să-i ia. Versuri. Florin Chilian. Albume text. 1. Iubi - Interfata la realitate. Motto: Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care-l cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea intr-adins pentru a-ti rasplati indrazneala. Regina Izabela către Cristofor. Producator Florin Chilian Știri actuale la curent cu societatea de acum în știri actuale din tehnologie, actualitate, politică, economic, horoscop, externe, sport și vreme In cel mai rau caz, cel mai bun scenariu de concert. Hteththemeth - Best Worst Case Scenario - 1 aprilie 2016. A fost nevoie de cativa ani buni si de Colectiv pentru a-mi incalca o promisiune facuta intru protejarea nervilor si a mai ajunge la un concert organizat de Maximum Rock Vreau sa ma intorc in trecut, la vremurile cand viata era simpla. Atunci cand tot ce stiam se rezuma la cele sapte culori, cinci poezii, zece cifre si vocea mamei care ma chema la masa cand nu imi era foame. Vreau inapoi, atunci cand nu imi pasa de cat de putine lucruri stiam, pentru ca nici nu stiam cat de putine stiam

Ce sunt farmecele? Cum se dezleaga? - TPU

Referendum esuat la mustatalunga si cativa dinti stricati. 18,87% prezenta totala la ora 19:00. 3 450 189 total votanti. 3 030 871 votanti pe liste permanente. Desi poate fi comparat cu cel constitutional din 2003 (prezenta de 14,29% in prima zi, 54,46% in total; de peste 3,8 ori in a doua zi fata de prima), acesta categoric si-a insusit mai. Toate gândurile bune sau rele se răspândesc în univers şi se acumulează, se compensează, însă cred că un gând bun, sincer, pur o faptă bună, poate salva pe cineva dintr-un accident, sau îi poate aduce cuiva iubirea din nou revin şi spun că nimic nu este întâmplător. Ceea ce exprim, atragi Iar blestemele se topesc ca un ţurţure Lipsit de gerul întregului Mă uit la tine şi mă bucur că îţi este bine - Apai sa ma duc sa iau niste lapte de capra si ma intorc imediat. Pleca batrana si se intoarse cu o ulcica de lapte cald si niste scutece. Hrani copilul, il schimba in scutecele curate si dupa ce ii aranja un patuiag intr. http://www.romanialibera.ro/opinii/editorial/fanfaronii-economiei-cum-arata-de-fapt-clasa-business-a-romaniei-249225.htm Se gândea că revoluţia din decembrie 1989 va fi produs multe schimbări în ţară şi nimic nu mai este cum ştia el. Din mersul maşinii privea oraşul în noapte, luminat puternic pe marile.

protectia copiilor pe internet - garbo

CARTEA PSALMILOR Introducere Pe bund dreptate as putea intitula aceasta carte anatomia tuturor mcidularelor sufletului, deoarece nimeni nu poate resimti nici un imbold al sufle-tului care sd nu se oglindeascd in ea. Toate intristarile, necazurile, temerile, mdoielile, sperantele, dure rile, big rijorarile si izbucnirile necontrolate ce tncearcd inimile oamenilor au fast infdtisate aid, intr. Dar în cazul lui sir Kenneth, ea avu cu totul alt înteles, cîntata de un om care se laudase ca se trage din demoni, si-i parea un cîntec de slava îndreptat spre du­hul rau însusi. în timp ce blestemele se împrastiau în largul ace­luiasi pustiu, în care Satan fusese alungat de Dumnezeu, pentru ca încercase sa-l ispiteasca, cavalerul. ar e. it e r e L s t i n D e ANUL 14 · NR. 50 · IANUARIE - MARTIE · 2020 SOCIAÞIA CRIITORILOR OMÂNI DIN MERICA DE ORD Cenaclul Destine 17Literare februarie 2020. i e 2020 b r u a r 17 fe. SOCIAÞIA CRIITORILOR OMÂNI DIN MERICA DE ORD Alexandru CETÃÞEANU · DESTINE LITERARE · Nr 50 3 Nicolae NISTOR · Poezii 74 Dana OPRIÞÃ · Despre nevoia de repere 6 Ovidiu GENARU · Poezii 77 IN.

spune Sorescu. Marul starneste, este o ispita. De acolo a venit savoarea gustului, de acolo a venit pofta carnii. Oricata tehnologie au inventat oamenii, oricate reguli si-au impus, adamica muscatura s-a pastrat intacta. Oricat de inalte si scrobite ar fi relatiile, din clipa cand se aseaza la masa, oamenii devin maleabili, este : Ada Demirgian, u Se simţea întotdea­una în siguranţă alături de Ellen. Prin simpla ei prezenţă, Ellen îndulcea cele mai grele suferinţe. Auzind scârţâit de roţi pe alee, Scarlett se ridică brusc de pe scaun, apoi se aşeză la loc. Trăsura înconjura casa ca să intre în curte. Nu putea fi Ellen Se ocupau cu creşterea vitelor, cu vânătoarea, pescuitul şi cultivau pământul. Aveau prisăci cu stupi de albine, lucrau inul şi cânepa. Roata olarului au luat-o de la daco-geţi. Trăiau în clanuri familiale sau triburi. Erau stratificaţi în nobili, oameni liberi şi robi. Slavii se confruntă cu trupele împăraţilor bizantini în.

Cand vremea ti-e potrivnica

Video: Eu nu inteleg de ce ma face in toate felurile toti

Nicoleta, fosta concurenta de la Mireasa pentru Fiul Meu

1. a felinarelor nestinse încă de pe șosea era de prisos și neplăcută. Șoferul, furios că pierduse o noapte, gonea cît îl țineau puterile. O pădure se desprinse și rămase undeva în urmă, rîul o luă într-o parte; cîte nu veneau în întîmpinarea camionului! Garduri cu gherete de pază, stive de.
  2. De asemenea, le mulţumesc frumoaselor mele fiice, Rachael, Sarah, Becky şi Stephanie care au renunţat la mama lor zi de zi, pentru această carte şi muncii pe care a cerut-o. Îţi mulţumesc, Dumnezeule, pentru promisiunea şi îndrumarea Ta din Habacuc 2:2: Scrie proorocia şi sap-o pe table, ca să se poată citi uşor. Îţi.
  3. BEN TODICA: STEFAN DUMITRESCU - Calul troian al lumii ben todic
  4. Se uita la seturile de linguri şi furculiţe, pe care le cumpărase demult, şi-i părea rău. Îşi imagina paharele, şiruri- şiruri pe masă, goale, de cristal, îi dădeau lacrimile, i se scurgeau fierbinţi pe obraji. Doamna colonel vorbeşte singură şi-l împinge pe Mac cu piciorul. Motanul o muşcă de şoşon, sâsâie cu botişorul.
  5. Au ajuns-o blestemele! Sora Laurei Lavric a fost victima unui accident extrem de neplacut! De cand a inceput razboiul cu Laura Lavric, sora ei, Ecaterina Traian o tine din necaz in necaz. De curand, a simtit blestemele pe propria piele. Ecaterina si-a rupt o mana, iar medicii au avertizat-o ca o sa aiba de tras cel putin inca u
  6. O gaura de 60 de metri adancime a aparut in Guatemala
  7. Tudor Ștefan Cîrje trimis în judecată, după accidentul

AnimeKage - anime și manga în limba român

1. Dracula's Castle • View topic - ROMA vs ROMA, Italy vs
  2. Tătaru face anunțul așteptat de toți românii
  3. Udrea, în stare de şoc: O blestem! - Cotidianul R
  4. Nici io nu le stiu pe toate
  5. Un coşmar pentru RDS? ⋆ zoso blo
  6. Cabinet de Psihologie și Terapie Reiki, Crevedia, Crevedia
  7. ASTAZI: Sarbatoarea Sfintei Treimi sau Lunea Rusaliilor