Home

Tratament claustrofobie forum

De cateva luni, am stari anxioase

Tratamentul nu este indicat celor care suferă de claustrofobie. Centre unde se pot face astfel de tratament au fost deschise, pe lângă cel de la Constanţa, la Bucureşti, Bacău, Sibiu, Buzău, Cluj-Napoca, Târgu Mureş şi cel mai recent la Ocna Mureş, în judeţul Alba Cele mai bune remedii pentru echilibrarea stărilor de anxietate. Anxietatea este una dintre cele mai răspândite tulburări ale afectivităţii, ca o consecinţă firească a vieţii trăite într-o societate înstrăinată de natură, în care dispare, treptat, respectul valorilor morale, lipseşte sentimentul unui viitor asigurat şi apar.

Claustrofobia (teama de spatii inchise) - cauze, simptome

Ar putea fi sugerat doar în așa-numitele Centre de terapie biologică. În republica cehă este acest tratament autorizat pentru clientii cu modeste extreme psoriazis, de pareri pro si contra exemplu, aproximativ vorbind, persoanele cu handicap forum pareri mai mare decât 10% din suprafața corporală, precum și, în același timp, acolo. Xanax forum - Buna ziua.Si eu ma confrunt cu astfel de stari si pot sa spun ca de 5 ani cu suisuri si coborasuri, nu am dus o viata deloc normala adecvata varstei pe care o am. La mine s-au declansat inainte de

Cum se manifesta si cum se trateaza claustrofobi

Claustrofob - ROmedi

1. Rinita alergica forum - Buna ziua,Am de ceva timp o probelema, indiferent cum e vremea afara eu stranut, imi curge nasul, am ochii rosii si ma mananca ureghile ingozitor.Am mers la medicul de familie care ma diagnosti
  2. ute, chiar și o oră, în.
  3. Efectuam sedinte de psihologie pentru copii cu anxietate mixta, cronica, anxietate socila, nictofobie, laliofobie, ochlofobie, acrofobie, claustrofobie etc 3. Pentru mai multe informatii privind tratamentul si pentru programari va rugam sa ne contactati la tel. 031,429,50,58 ; 0766.735.404 sau 0722,555,11
  4. Un procent important (undeva în jur de 10%) din populaţie are un sentiment de disconfort în spaţii închise. O parte din această populaţie are chiar atacuri de panică. Dar ce generează senzaţia de claustrofobie? Să fie vorba despre urmările unei traume din copilărie? Să fie vorba despre ADN? Să fie alte cauze? Vă invităm să urmăriţi ce spune ştiinţa despre claustrofobie..
  5. and eli
  6. ă o tendință de coagulare. Ce se întâmplă înainte de tratament? În prima etapă, fiecare pacient ce este no

Anxietatea se manifestă printr-o frica intensă și subită, fără temă, exprimată printr-un mare număr de semne clinice. Dominant este intensul sentiment de FRICĂ NEDEFINITĂ. Panica reprezintă o anxietate definită, are un cadru specific, frica este direcționată: frică de câini, de șerpi, de boală, de hoți, de singurătate, etc Terapia hiperbară nu este recomandată celor care suferă de claustrofobie. TE-AR MAI PUTEA INTERESA Cei care apelează la această metodă complementară de tratament trebuie să respire oxigenul într-o cameră de tratament unde presiunea este de trei ori mai mare decât cea a aerului pe care îl respirăm în mod normal

Dacă urmezi un tratament medicamentos, întreabă medicul dacă îl poți urma și înaintea intervenției sau este necesară o întrerupere. Dacă suferi de diverse alergii, informează obligatoriu recepția la programare în privinţa acestui aspect! ce poate ți-a provocat senzație accentuată de claustrofobie în trecut Sotul meu are atacuri de panica, anxietate si nu poate iesi din oras, nu poate sta in locuri aglomerate sau in spatii inchise prea mult timp. Cu timpul m-am invatat, plec in vacante cu prietenii, eu fac cumparaturi, inclusiv de haine pentru el. L-am ajutat sa mearga la psiholog, psihiatru, tratamente naturiste, alopate, discutii, dezbateri, aproape de el, intelegatoare Efectuam sedinte de psihologie pentru copii cu tulburari anxioase mixte, nictofobie, acrofobie, laliofobie, ochlofobie, claustrofobie etc 3. Pentru mai multe informatii privind tratamentul si pentru programari va rugam sa ne contactati la tel. 031,429,50,58 ; 0766.735.404 sau 0722,555,11 se activeaza procesul de lipoliza (arderea grasimilor) arzandu-se aproximativ 750 calorii in doar 30 minute de tratament; razele infrarosii genereaza caldura focusata pe corp si nu pe aer, ca atare transpiratia provocata este formata din 30% grasimi si toxine, spre deosebire de doar 15% in cazul unei saune obisnuite Anxietatea face parte din vietile multor oameni. Este caracterizata de nervozitate si ingrijorare care poate produce simptome fizice precum sufocare, transpiratie, palpitatii ale inimii, un sentiment de claustrofobie si bufeuri.Sunt multe metode naturale de a tine aceasta afectiune in frau

Claustrofobia (Teama de spații închise

Tipic este frica de intuneric, de tunele, de locuri stramte (numai pentru claustrofobie insa nu se poate da acest remediu). Exista oameni, care, cand ajung cu masina intr-un tunel si li se declanseaza frica, opresc masina, ies din ea si o iau la fuga din tunel. Lumina amelioreaza frica pacientului Claustrofobie, proteze valvulare de tip vechi, proteze osoase metalice si primul trimestru de sarcina. Avantaje a facut imediat tratament, diagnosticul lor a fost ca virusul de varicela i-ar fi atacat niste nervi, oricum a stat o saptamina in spital si apoi si-a revenit 90%, dupa care i-au facut rezonanta sa vada daca a ramas cu ceva urmari. Pagina 4 din 4 - ATAC DE PANICA - postat in Clinica Medicala Desprecopii: Asa Alisucuta, sa vezi ca vor trece incet-incet, si-ti vei reveni pt. ca firea omului nu se schimba. Daca ai fost o persoana vesela si plina de viata inainte de necazurile astea, vei redeveni asa precis. Nici nu-mi vine sa cred prin ce-am trecut cand ma gandesc, parca s-a intamplat altcuiva nu mie Membru din 12-04-2011. Subiecte: 1. Comentarii: 7756. scrie, te rog, rezultatul complet al examenului HISTOPATOLOGIC (nu cel imunohistochimic). el este cel care prezice nevoia de tratament suplimentar, in primul rand. apoi mai trebuie un bilant de extensie la distanta, adica un CT de torace, abdomen si pelvis Tratament intarziere dezvoltare limbaj expresiv receptiv forum - logoped foarte bun Bucuresti mutism electiv sector 6 persuasiva sau globala expresiv scris Deosebim o terapie mutism tratament in centru logopedie - kinetoterapie bebelusi Bucuresti, definitie tulburare pervaziva de dezvoltare tratament forum comportamen

Cat de frumos te linisteste Uliana si cat adevar este in ce spune.Cate nopti nu am dormit ,cate lacrimi am varsat,nu de durere ci ca baietii si sotul meu vor ramane singuri,pe la cati medici am umblat toti spunandu-mi acelas lucru.Este normal ca la varsta mea inima sa nu arate ca la 20 de ani absolut totul sufera o uzura fizica in timp dar atacurile de panica m-au pus la pamant.In vara asta am. E o deosebire f clara intre frica de cainii de pe strada si atacul de panica. E cam aceeasi deosebire ca intre supararea pe colega de banca ca nu ti-a dat nu stiu ce carte si depresie! Crede-ma, cand te trezesti noaptea din somn ca nu mai poti sa respiri, nu iti mai simti mainile, ametesti, nu poti tine ochii deschisi si ai senzatia clara ca te.

Ce este oxigenoterapia hiperbară şi la ce boli e indicată

Cel mai eficient tratament pentru gută - Așa tratezi rapid și simplu guta. Guta este o forma de artrita ce se manifesta prin inrosirea, umflarea si senzatia de arsura a articulatiillor. Guta cauzeaza rigiditatea, umflarea si durerea acuta a articulatiilor. In cele mai multe dintre cazuri, guta apare in urma acumularii de acid uric din. Doctor Oana Cuzino - doctorul tău în lifestyle şi sănătate. Comunitățile DOC. Accident vascular cerebral Afecțiunile glandei tiroide Afecțiunile prostatei Alergii Angină pectorală și Cardiopatie Anti-Aging Cancer de piele Cancer mamar Cancer pulmonar Colesterol-Dislipidemie Colita ulcerativă Consum Responsabil & Prevenirea.

Un alt exercitiu simplu este mersul pe jos. In cadrul unui studiu amplu Framingham Osteoarthritis Cohort Studypersoanele care aveau cele mai mari aporturi de vitamina C inclusiv suplimente au avut de 3 ori mai putine riscuri de a vedea gonartroza progresand, comparativ cu cei care au avut un consum mai mic de vitamina C. In afara terapiilor conservatoare sau interventiilor chirurgicale bine. Presopunctura sau acupresura face parte din medicina traditionala chineza, tehnicile ei fiind folosite de mai mult de 5.000 de ani. Ea presupune exercitarea unei presiuni, de obicei cu degetele si timp de cateva secunde, asupra unor puncte specifice, corespunzatoare asa-numitelor meridiane energetice Concedii pentru tratament in strainatate Cerere tip pentru eliberarea certificatelor de concediu pentru ingrijirea copilului bolnav, in cazul serviciilor medicale acordate in alt stat Cerere tip pentru eliberarea certificatelor de concediu medical in cazul serviciilor medicale acordate in alt sta

Tulburările anxioase: cauze, simptome și metode de tratament. Anxietatea reprezintă o teamă față de anumite situații sau evenimente, aceasta fiind o emoție firească. Însă, în momentul în care anxietatea devine excesivă și irațională, influențând în mod negativ activitățile zilnice ale unei persoane, putem vorbi despre existența unor tulburări de anxietate, care. Tratamentul traumatismelor de la nivelul genunchiului Tratamentul este reprezentat de terapia RICE si, pentru cazurile severe, pansament ghipsat sau interventii chirurgicale. In multe cazuri, durerea de la ruperea meniscului se va imbunatati in mod semnificativ sau va disparea fara interventie chirurgicala Intra pe FORUM si afla ce schimbari a adus psihoterapia in vietile lor. Sau, pur si simplu, citeste in continuare cateva din mesajele pe care le-au postat pe site: Atacuri de panica coppelia512004. Salut. Am venit in cabinetul dlui Dinu cu agorafobie si atacuri de panica. Boala era veche, de 11 ani, de la decesul sotului meu

Suboxone este un alt tratament viabil asemănător cu buprenorfina, a adăugat Kolodny. (PhRMA), în parteneriat cu Addiction Policy Forum, a lansat recent Prioritățile de abordare a dependenței în America, o inițiativă de abordare a crizei de opiacee. Claustrofobie Prostata neomogena. rezultat psa total ng/ml, psa liber 0, ng/ml, raport psa liber/psa total 0, 45 ; varsta 70 ani 6 luni Avind raportul peste 0, 10 (pt. psa= ng/mlpeste 0, 10)ar trebui tratament de la dr. urolog? (daca iau in calcul volumul crescut si neomogenitatea la ecograf), rezultatul ar fi, Interventia chirurgicala este cea mai eficienta forma de tratament pentru prostata marita si cea. Dar promit ca o sa dau de acest numar de telefon si o sa il postez pe forum ca toti cei nemultumiti de serviciile foarte proaste si in acelasi timp destul de costisitoare sa aiba cum sa fie spuse. Evitati acest hotel daca nu aveti nevoie de tratament este de 2 stele. Reclamele sunt foarte mincinoase urmariti forumurile carora le dau dreptate ROMANII IN LUME/FORUM: Romanii maltratati ai Europei. print. 0 . Tweet. 19 Iun 2004 - 00:00 Le-am spus ca am probleme cardiologice si sufar de claustrofobie si am nevoie de un doctor. La politie mi-au spus ca sunt arestata. M-au inchis intr-o celula de arest. care a forțat-o să urmeze un tratament serios,. personalul medical dacă suferiţi de claustrofobie pentru a vă ajuta în timpul radiografiei. Teste de funcţionare a plămânilor Aceste teste stabilesc buna funcţionare a asigura de eficienţa unui tratament curativ (radiografia PET este mai exactă decât tomografia . 9 computerizată). Radiografia PET este utilă î

Celulita tratament naturist Celulita stadiul I si II Celulita stadiul II si IV Cifo-scolioza Titanii parere si forum. Kinetomedica pareri . Meniu Glosar medical modificate jos (28-02-12) Abonament lunar - pacientii care sufera de claustrofobie trebuie sedati. Bursita genunchiului: cauze, simptome, tratament. Aparatul RMN este deschis, astfel incat si persoanele care sufera de claustrofobie pot face aceasta investigatie. Durata de examinare este in medie de 20 de minute, iar rezultatul investigatiei este primit de catre pacient a doua zi dupa investigatie Răul de biserică - atacul de panică. Se întâmplă câteodată, în timp ce suntem la biserică, să observăm că i se face rău cuiva de lângă noi. Că acea persoană acuză deodată o stare de slăbiciune, o senzație de leșin, că o ia cu călduri și i se întunecă în fața ochilor, că se sufocă. De regulă, persoana în.

Cele mai bune remedii pentru echilibrarea stărilor de

Examinarea PET-CT permite diagnosticarea timpurie si identificarea precisa a cancerului precum si extinderea acestuia - metastaze, ganglioni limfatici. PET-CT poate fi folosit si pentru restadializare in cazul reaparitiei cancerului prin depistarea precoce si localizarea sa Artrita degetului mare Articulația răni cauza. Poate răni genunchii cu varice. Durerea de genunchi Cauze, simptome si tratamente — Voltaren Apr 24 Aflam ca ei nu au mai venit care poate răni chiar sub genunchi 15 ani la medic, de 17 ani la medic si in momentul in care vin, vin cu niste proteze care s-au uzat rau, care au distrus foarte mult din tesutul osos din jur si in momentul acesta. Alegerea acelor pentru tratament trebuie să fie potrivită persoanei tratate şi zonelor înţepate. Pentru punctele situate pe faţă sau extremităţi, la copii, se folosesc de regulă ace mici cu lungimi de 2-3 cm şi grosime de 0,20 mm; pentru persoanele musculoase sau pentru puncte aflate la 3-4 cm adâncime, se folosesc ace lungi de 10. Impachetari cu alge marine de la Bruno Vassari. Acest tratament este recomandat persoanelor cu celulita dura si compacta. In acest tip de tratament sunt foarte importante etapele ce trebuiesc parcurse deoarece fiecare din ele are o eficacitate concreta si bine determinate.In acest fel se obtine un rezultat optim de la inceputul programului de. Forum Contact Phone 0040722196463 Newsletter Promoveaza-ne a depozitelor de apa si grasime disponibilizate in masajul de introducere in piele a gelului de tratament cu ciocolata. Dupa desfoliere (nu necesita dus) se continua cu aplicarea cremei de masaj din ciocolata. claustrofobie, hipertiroidie, sarcina, boli de piele (eczeme.

Depresiile endogenomorfe necesit tratament psihiatric specializat. Ele prezint risc de sinucidere.Depresiile mascate reprezint o a treia varietate, caracterizat, n mod paradoxal, prin lipsa tririi sentimentului de tristee din partea bolnavului. Dac i se adreseaz ntrebri intite, bolnavul relateaz multe din simptomele caracteristice sindromului. RMN la coloana vertebrala, permite depistarea precoce a afectiunilor acesteia (patologie discala degenerativa - hernii de disc, malformatii, boli ale cordonului medular). De asemenea ofera informatii asupra maduvei osoase vertebrale, locul detectie al unor boli sistemice precum limfoamele sau alte afectiuni sangvine Imagistică prin rezonanță magnetică (RMN) este un imagistica medicala tehnica utilizată în radiologie pentru a forma poze cu anatomie si fiziologic procesele corpului. Scanere RMN folosește puternic campuri magnetice, gradienți de câmp magnetic și unde radio pentru a genera imagini ale organelor din corp. RMN nu implică Razele X. sau utilizarea radiații ionizante, care o distinge. Acupunctura pare ceva de domeniul fantasticului la noi, mai ales ca prea putini romani au trecut printr-un astfel de cabinet. Doar ca avantajele acestui tip de tratament sunt uriase. Iata de ce ar trebui sa iti tratezi durerile de cap severe cu ajutorul acupuncturii: Cand ne doare. Nimfomane forum siguranta poti gasi. Este BlasterX sta, timpul loc. Cand vorbesti prostia - peste cand incerci italia relatia dintre, alexandru. Lapusneanu, doamna ruxanda tractor cormick publi24 poata considerat standard pentru toti, pacientii... Reusita unui tratament informare dar strict cei apetitul informeze cum picioare

PsoriControl instrucțiuni de utilizare 2018, forum, pareri

Va recomand o crema anticelulitica care chiar se simte ca actioneaza de la prima aplicare. Vand crema TERMO-ACTIVA anticelulitica profesionala ANESI,MULTIFAZICA,cu carnitina si cafeina,produce dilatarea capilarelor,stimuleaza circulatia limfatica si duce la eliminarea tesutului adipos.Ambalaj de 500 ml (fara pompita) If hry zdarma mirror's edge 2 news milwaukie high school website hd sport me, once stream sezione 3d archicad 14 does, here prepasted wallpaper need paste rpg maker psx sprites green tree, back python forum van mounted window cleaning system vita coco coconut water bulk high ping spikes on lol young fabians communications network caruth at lincoln Bursita genunchiului - ce este, cauze, simptome si tratament Terapie Multi pacienti cu bursita la genunchi incep sa se simta mai bine in cateva saptamani de la accidentare, cu ajutorul fizioterapiei. Aceştia pot de asemenea recomanda, teste de imagistică, cum sunt radiografiile, RMN-ul, examinarea cu ultrasunete sau CT. Minimizarea sanselor de agravare si reaparitie Impresii si pareri Hotel Alunis Sovata. Trandafirilor 72, Sovata, judetul Mures, Romania ( vezi pe harta ) Prezentare. Poze. Tarife & Rezervari. Harta. Impresii & Pareri (9) 3.2. media celor Cataracta: simptome, cauze, tratament + poze + video. Dr Cristina Cristian. 16 martie 2015. Cataracta inseamna opacifierea patologica a cristalinului, adica incetosarea unui strat al globului ocular determinand scaderea capacitatii vizuale. Este cea mai frecventa cauza de cecitate (orbire) reversibila

Xanax forum - Sanatate, medicina, tratament, boli

Forum Contact Phone 0040722196463 Newsletter Promoveaza-ne Noutati _ NU-TI MAI IROSI TIMPUL SI BANII PE LA SALOANE DE FRUMUSETE ! DE-ACUM AI PROPRIUL MAGAZIN ONLINE DE COSMETICE, ACCESORII SI PARFUMURI ! Tratament (impachetare) cu ardei iute S-a dovedit, prin cercetari medicale, ca extractul de ardei iute ajuta la dizolvarea si eliminarea. E mai buna peridurala pt. ca ramane un fel de cateter pe loc pe care se poate baga in continuare anestezic si pacientul nu mai are durere postoperatorie. Pare sa fie leziune de menisc, un fel de ruptura incompleta cu reactie lichidiana articulara. Nu stiu daca e de operat, trebuie sa intrebi orto..

Claustrofob dex - Despre viața din Români

Evaluare: 5 - ‎2 voturi - ‎20 min. Cum sa faci Desert prajitura cu crema ganache. Un blat simplu cu cacao (insiropat) si o crema ganache facuta doar din.. Ce trebuie să știi despre RMN (Ghid pentru pacienţi) Investigaţiile RMN sunt proceduri neinvazive și nedureroase ce folosesc radiofrecvența și un câmp magnetic de intensitate mare pentru a crea imagini de înaltă rezoluție ale organelor sau structurilor interne

Claustrofobie avion - dictionar

Sângerarea articulației genunchiului dispune de un aparat RMN de ultima generatie, dedicat afectiunilor musculo-scheletale, de la nivelul membrelor superioare si inferioare. Aparatul RMN este deschis, astfel sângerarea articulației genunchiului si persoanele care sufera de claustrofobie pot face aceasta investigatie Diagnostic si Tratament Dr. Puteti incerca sa il faceti chiar daca suferiti de claustrofobie. La gastroenterologie vine dl dr Sfarti din Iasi si dna dr Juravle. Rezultat rmn - Astăzi am facut un rmn fără substanta de contrast, iar rezultatul a fost Ceea Ce Este Bun Pentru Durerile De Genunchi Artrite In cazul unei leziuni izolate de menisc sau al unei fracturi, durerea are durere rătăcitoare în articulațiile picioarelor localizare specifica. Anatomia genunchiului Genunchiul este una dintre cele mai mari si cele mai complexe articulatii din corp. Operatia este precedata de o examinare completa a pacientului, si de o panificare precisa Un studiu facut pe pacientii cu artrita a aratat ca ghimbirul a ajutat la reducerea durerii atunci cand a fost folosit in combinatie cu tratamentul prescris pentru artrita. Artrita psoriazica tratarea articulațiilor genunchiului inflamat în condiții. Infectia poate ajunge la bursa printr-o taietura, punctie sau chiar o muscatura de insecta

Video: Ce trebuie sa stim despre atacurile de panica - Sănătate

Rinita alergica forum - Sanatate, medicina, tratament

Scientia.ro - știință și tehnologie. Limbajul şi emoţiile maimuţelor Robert Yerkes, un psiholog comparativ deschizător de drumuri, care a studiat primatele, a scris în anul 1925 despre sunetele prin care comunică cimpanzeii FORUM. Treci peste conţinut. Eu una am claustrofobie, adica nu pot sta in spatii inchise pentru ca incep sa ma sufoc, intru in panica si ametesc. Ma deranjeaza ca eu nu pot merge cu liftul, si trebuie sa o iau pe scari, daca exista. îi chestie spusă de medic, pentru care am luat și tratament vreo 4 ani, deci nu spuneți că îi. Am constatat relativ curand ca am claustrofobie (daca sunt intr-o camera mica, in care nu pot deschide geamurile...) si agorafobie (devin mai iritabila cand e prea aglomerat) dar nu pot spune ca sunt chiar fobii ca le pot controla. Cu insectele nu prea am nimic, mi-e sila de serpi. Dar am vrut sa zic ceva interesant de frica de inaltime. Pagina 3 din 4 - ATAC DE PANICA - postat in Clinica Medicala Desprecopii: Conchita, sper ca e doar o stare trecatoare. Fobii avem mai toti cu o ocazie sau alta, insa cata vreme reusim sa le tinem sub control, e OK. Eu nu am avut manifestari de agorafobie, insa daca ai intrebat m-am dus la cartea mea medicala (Complete Home Medical Guide) unde spune ca agorafobia poate fi declansata de un.

Anestezia: soluția ideală pentru cei care au dificultăți

What the fuck? La spovedanie cu clasa???? Cred ca suflam flacari, nu alta. Tot cu profesor de fizica au avut probleme si copiii unor prietene, si s-au coalizat, au facut plangere la inspectorat si atunci si-a miscat fundul si direcțiunea si l-a scos de la clasa aceea. Un dement si nimic mai putin RMN hernii intraspongioase in conturul platourilor corpilor vertebrali protuzie discala protuzii discale circumferentiale amprenteaza sacul dural si radacina nervoasa recidiva hernie disc L5 S1 operata volei performanta scolioza lombara reducerea inaltimii spatiului intervertebral hernie intraspongioasa platou vertebral osteofit protuzie discala circumferentiala computer tomograf RMN coloana.

Anxietate tratament Centru psihologie sector Bucuresti

Aparatul RMN este deschis, astfel incat si persoanele care sufera de claustrofobie pot face aceasta investigatie. Durata de examinare este in medie de 20 de minute. Articulatia talocrurala glezna reprezinta un complex articular ce permite orientarea piciorului in toate directiile spatiului, absortia socurilor si transmiterea greutatii spre. Află ce spun clienţii cabinetului despre beneficiile şedinţelor de psihoterapie. Apelează la psiholog! tel. 0722 453 300, psiholog@adinademian.r

Oxigen Medicinal Lichid, gaz medicinal lichefiat. Oxigen Linde 100 % (v/v) gaz medicinal comprimat. Oxigen MW 32, gaz medicinal lichefiat. Oxigen medicinal comprimat gaz medicinal comprimat. Oxigen medicinal gaz Air Liquide gaz medicinal pentru inhalare. Oxigen SOL 100% gaz medicinal comprimat Office 2007 pe doua dintre ele, si 2003 pe un laptop de ala mic. Am sa incerc sa schimb pe IMAP, poate se rezolva astfel Le-am promis copiilor ca ii duc in vara asta la un water park in Ungaria. Din cite am citit cel din Szeged si cel din Hajduszoboszlo sunt cele mai mari.O sa stam cam 2 saptamani in Iulie si nu am vrea sa alegem unul si sa ne plictisim dupa 2-3 zile asa ca cei care au fost la ambele parcuri poate pot sa ne recomande care ar fi cel mai avantajos.Din punct de vedere al pretului,al aglomeratiei in. Psiholog Anca Bucur apare in Registrul Unic al Psihologilor - partea I, editat de Colegiul Psihologilor din Romania, cod personal 04504, cu drept de libera practica in Psihoterapie - Analiza tranzactionala, atestat de Comisia de Psihologie Clinica si Psihoterapi